PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8296}

Oficer i dżentelmen

An Officer and a Gentleman
6,9 4 819
ocen
6,9 10 1 4819
6,3 3
oceny krytyków
Oficer i dżentelmen
powrót do forum filmu Oficer i dżentelmen

5/10 

ocenił(a) film na 5

spore rozczarowanie, zbyt schematyczny i prosty film, z przewidywalnymi momentami; spodziewałem się więcej, biorąc pod uwagę liczne nominacje do Oscarów, teraz wiem, że mocno przesadzone; gra aktorska słaba i wydaje się wymuszona, jedynie Debra Winger na plus, wygląda tu rewelacyjnie
Moja ocena: 5/10

Pauleta

Faktycznie,nieco przewidywalny,uproszczony...ale ma swój urok.Obejrzeć można,pierwszy raz wywołał jakieś emocje (choć na krótko) więc nie jest żle.Powiedziałabym że to typowy melodramat,z odrobiną tematyki "oficerskiej"...

Tamilina

Zastanawiam się czy go nie obejrzeć, ale nie lubię filmów bez happy endu. Możecie napisać czy ten dobrze się kończy?

brgoss

Ogólnie,nie wnikając w szczegóły których z racji :spamu" :-) nie chcę Ci opowiadać kończy się "happy end'em" ale nie dla wszystkich...obejrzyj,całkiem fajny film.

Tamilina

Dzięki :)

użytkownik usunięty
Pauleta

z filmami jest trochę tak jak z kobietami - są najatrakcyjniejsze w młodości

w 1984 nie był to "zbyt schematyczny i prosty film"...stał się takim po nakręceniu setek filmów z podobną fabułą po po nim.

równie dobrze można napisać ze przeminęło z wiatrem jest schematyczne, banalne i infantylne...ale 80 lat temu jeszcze takim nie było...

użytkownik usunięty

Widziałam ten film niedawno. Szczęka mi opadła jaki jest nowoczesny, z jakim rozmachem nakreślony. Moim zdaniem nic sie nie zestarzał i nie jest ani trochę anachroniczny. To absolutny klasyczny monument.

użytkownik usunięty

Prawdę mówiąc spodobał mi się przede wszystkim z racji klimatu takiego typowego dla lat 80-tych. Lubie tamtą epokę na krótko przed telefonia komórkową, upadkiem ZSRR itp.

użytkownik usunięty

Też zaczynam to doceniać :)

ocenił(a) film na 5

Ana... jaki? Archaiczny chyba :D

ocenił(a) film na 8
Pauleta

Wyznacznik dla wielu pózniejszych produkcji... kiedy oglądasz film z podobnego rocznika od ręki wymieniasz w ilu współczesnych produkcjach wykorzystano elementy fabuły:D pozdr

ocenił(a) film na 5
Pauleta

Schematyczny to chyba najlepsze określenie dla tego filmu.
Dodałbym, że scenariusz jest płytki.
Przystojny żołnierz, dziewczyna z niższych sfer i tło w postaci pracy nad zdobyciem szlif oficerskich.
Nic nowego ale w sumie takie filmy się robiło w latach '80.

5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones